Geri dön

Etkin Girişimci Kutlaması: 2019 Endeavor Global Gala

29 Nov 2019 #ONEENDEAVOR BASINDA ENDEAVOR ENTREPRENEURS (EE) ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ GLOBAL

21 Kasım Perşembe günü New York, Spring Studios’ta gerçekleştirilen Global Gala, her sene tüm dünyadan Endeavor Ağını bir araya getiriyor. Bu sene de Gala, Endeavor Ağı’ndan girişimciler, önde gelen uluslararası iş insanları ve en bilinen Scaleup yatırımcılarından 500 kişiyi ağırladı.

Onur konuğu PayPal’ın Yönetici ve CEO’su Dan Schulman olan Gala’da aynı zamanda ilk kez bu sene yüzlerce girişimci arasından büyük düşünerek ölçeklendirilebilen iş kuran, gelecek nesillere ilham olarak ekosisteme maddi ve manevi destek sağlayan, istihdam yaratan 4 olağan dışı Endeavor Girişimcisine verilmek üzere Lindas ödülleri sahiplerini buldu. (Lindas ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.)

Ödül sahiplerinden biri de Yemeksepeti’nin kurucu ortağı Nevzat Aydın idi. Nevzat Aydın, ödülünü alırken: “Hayatımda aldığım en anlamlı ödüllerden biri bu ödül çünkü başarıya giden yolu paylaştığım diğer Endeavor Girişimcileri tarafından veriliyor. Gurur ve ilham verici, çok teşekkürler!” dedi. Nevzat Aydın’ın yanı sıra ödül alan ASTI (İspanya) kurucusu Veronica Pascual Boe, Globant (Arjantin) kurucu ortağı Guibert Englebienne ve Mercado Libre (Arjantin) kurucu ortağı Marcos Galperin için hazırlanan ve ilk kez Gala’da gösterilen video’yu izlemek için tıklayın. Endeavor kurucusu ve CEO’su Linda Rottenberg ödülleri sahiplerine vermeden önce: “Endeavor Girişimcileri, mevcut şartları daha iyiye götürmek için kimsenin cesaret edemediği değişimi gerçekleştiriyor ve insanlara neyin mümkün olduğunu gösteriyor.” dedi.

Endeavor Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman, Jr. ile 2019 onur konuğu PayPal’ın Dan Schulman söyleşisinde, şirketlerin dezavantajlı gruplar, azınlıklar ve kadınların ekonomiye dahiliyeti gibi topluma karşı sorumluluklarının üzerinde durdu. 2019 Global Gala’nın onur konuğu
Schulman’ın odaklandığı konu, Lindas’ın dikkat çekmek istediği geri verme önemi ile de paralellik oluşturuyordu.

Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimci Şirketi Foriba’nın kurucu ortağı Koray Bahar da Endeavor Global Gala katılımcıları arasındaydı. Koray Bahar’ın Gala röportajını okumak için tıklayın.