Geri dön

Fırat İşbecer’in EndeavorConnect Deneyimi

12 Dec 2019 #ONEENDEAVOR ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ ETKİNLİK GİRİŞİMCİLİK GLOBAL

EndeavorConnect, Endeavor Ağı’ndan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden katılan yatırımcı ve girişimcileri birebir toplantılarda bir araya getirmek üzere 12 Kasım Salı günü Londra’da gerçekleşti.
Girişimci yatırımcı buluşmalarına Türkiye Ağı’ndan Endeavor Girişimi VoltLines’ın kurucusu Ali Halabi, Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimci Şirketi Commencis’in kurucu ortağı Fırat İşbecer, Endeavor Girişimi Yemeksepeti’nin kurucu ortağı Melih Ödemiş ve Endeavor Girişimci Şirketi Binnaz’ın kurucu ortağı Sertaç Taşdelen katıldı. Fırat İşbecer’in EndeavorConnect deneyimini aşağıdan, Sertaç Taşdelen ile yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

Fırat İşbecer’in EndeavorConnect Deneyimi

EndeavorConnect, 2 gün süren bir atölyeydi ve özellikle liderlik anlamında bazı eksiklerimizi, kendimizi geliştirmemiz gereken noktaları görebilmek ve büyük resme bakabilmek açısından bizim için çok faydalı bir etkinlik oldu.

Yaklaşık 15 kişinin katıldığı ilk günkü etkinlikte, Yemeksepeti kurucu ortağı Melih Ödemiş ve Binnaz kurucu ortağı Sertaç Taşdelen ile birlikte üç Türk girişimciydik. Ağırlıklı olarak Avrupa ve Orta Doğu’dan gelen girişimcilerle iki günlük keyifli bir etkinlik geçirdik. Fikir alışverişinde bulunduğumuz, güzel bir networking etkinliği oldu. Özellikle Punit Aggarwal’ın gerçekleştirdiği atölye, çok sağlam temellendirilmiş, oldukça faydalı bir içerikti. Aggarwal, Google’da yönetici koçluğu (executive coaching) yapmış, Google’ın üst düzey yöneticilerine liderlik eğitimi veren bir koç ve çok başarılı bir insan. Punit, bu atölye ile bize iki günün sonunda pek çok konuyu düşünmemizi, olayları biraz da kendi yöntemlerimizle sorgulamamızı sağlayan bir çerçeve çizdi. Doğru soruları sormamız konusunda bizi daha iyi bir noktaya taşıdı ve kesinlikle çok şey öğrendik.

Ertesi gün Endeavor Investor Network etkinliği vardı. Bu etkinliğe de Commencis bünyesi altında hızlı büyüyen bir ürünümüzün şirketleşmesi ve alabileceği olası bir yabancı yatırımla ilgili olarak katıldım. Uzun yıllardır girişimci şapkasıyla bir yatırımcıyla konuşmadığım için benim için güzel bir alıştırma oldu. Bunun yanı sıra, Highland Capital Partners’tan EBRD’ye birçok Avrupalı başarılı yatırımcı, VC, Cisco gibi Private Equity firmaları ve kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere çok değerli şirketlerle görüştük. Yine çok yoğun, çok keyifli, oldukça fazla şey öğrendiğimiz ve networking yapabildiğimiz bir etkinlik oldu. İki günlük EndeavorConnect etkinliği üzerine Investor Network etkinliği Londra’da dolu dolu bir hafta geçirmemizi sağladı. Endeavor etkinlikleri zaten genel olarak yoğun ve öğretici oluyor.

Bu etkinlikler arasında en faydalı bulduğum içerik ise bahsettiğim Punit Aggarwal tarafından verilen liderlik atölyesi oldu.