Tüm Girişimcilerimiz

Ecem Baran
ve Emre Taş

Kurucu Ortaklar

Hakkında

ALICTUS HAKKINDA

Bütün dünyada en çok indirilen oyunlar listelerinin en tepesine yerleşen Collect Cubes, Money Buster!, Oh God! gibi oyunlarıyla tanınan Alictus, yatırım almadan büyüyen bir mobil oyun şirketidir. 2021 başında yaklaşık 30 kişilik bir ekiple çalışmalarını sürdüren Alictus, dünyadaki en güçlü oyun şirketlerinden biri olarak anılmak üzere emin adımlarla ilerliyor. Alictus’un oyunları, başta ABD olmak üzere, her ay on milyonlarca yeni oyuncuya ulaşıyor.

 

ABOUT ALICTUS

Alictus is a self funded mobile game company based in Turkey, mostly known for its top-charting games like Collect Cubes, Money Buster and Oh God! Founded in 2013, Alictus takes pride in its unique culture bringing extraordinarily creative individuals and top analytical minds together to pursue ambitious goals and deliver almost improbable results. Games of Alictus entertain tens of millions of new players every month.

 

ECEM BARAN – Kurucu Ortak ve COO

Lisans ve yüksek lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden alan Ecem Baran, 2013’de Emre Taş ile Alictus’u kurdu. Endüstri Mühendisliği’nde lisans eğitimini aldıktan sonra bölüm birincisi olarak MBA eğitimini tamamladı. 2014 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Uluslararası Ziyaretçi Lider Programı (IVLP) için seçildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden davet edilen kadın girişimcilerle birlikte bir aylık program boyunca ABD’de onun üzerinde eyalet ziyaret etti ve girişimcilik üzerine paylaşımlarda bulundu. Yoluna yatırım almadan devam eden Alictus’ta Ecem Baran, yıllar içerisinde şirketin ulusal ve uluslararası proje fonlarından yararlanmasından geliştirilen oyunların büyüme stratejilerinin oluşturulmasına ve yönetilmesine kadar çeşitli sorumluluklar aldı. COO olarak odağı, organizasyonun değişen ihtiyaçları için doğru zamanda doğru planların yapılmasını sağlamak ve ticari başarının sürekliliğini mümkün kılmaktır. 2021’in başında yaklaşık 30 kişilik bir ekibe sahip olan Alictus, ürettiği oyunlarla her ay onlarca milyon yeni oyuncu edinerek büyümeye devam ediyor.

 

ECEM BARAN – Co-Founder and COO

Having both bachelor’s and master’s degrees from Middle East Technical University, Ecem Baran founded Alictus in 2013 with her co-founder, Emre Taş. She studied Industrial Engineering and also completed an MBA at the top of her class. In 2014, Ecem Baran was selected for the International Visitor Leadership Program (IVLP), a month-long program run by the U.S. State Department that counts hundreds of former states among its alumni, which bring together emerging foreign leaders from around the world to exchange experiences and share ideas. Running a self-funded company, she took various responsibilities while growing the company, from sourcing national and international funds to building growth strategies of games and managing them. As the COO of Alictus, her focus is making sure that right actions are taken at the right time in the interest of ever-changing needs of the organization and commercial success is consistent.

  

EMRE TAŞ – Kurucu Ortak ve CEO

Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) aldı. Fizik bölümündeki lisans eğitiminin ardından Bilim ve Teknoloji Politikaları ve Bilişsel Bilimler yüksek lisans programlarında yer aldı, ancak her ikisini de tamamlamadan bıraktı. Emre Taş, 2013’de Ecem Baran ile mobil oyun şirketi Alictus’u kurdu ve yıllar içerisinde şirkette hemen hemen her alanda aktif olarak çalıştı ve üretti. Bugüne kadar yatırım almadan büyüyen şirkette Emre Taş, CEO olarak Alictus’un farkını ve sürekliliğini üç temel unsur üzerine konumluyor: Eşsiz şirket kültürü, direşken ekip ve şirkete özgü teknolojiler. 2021’in başında yaklaşık 30 kişilik bir ekiple her gün keyifle sıradışı işler ortaya koyan Alictus, ABD dahil bütün dünyada liste başı olan oyunlar üretiyor ve yayınlıyor.

 

EMRE TAŞ – Co-Founder and CEO

Emre Taş received bachelor’s in Physics from Middle East Technical University. He studied in Science and Technology Policies as well as Cognitive Science master programs in METU, nevertheless dropped out of both. In 2013, Emre Taş founded Alictus with his co-founder, Ecem Baran. He had hands-on experience in almost all areas in the company within years. Growing the company without investment to date, Emre positions the continuity of Alictus on three elements: Unique company culture, perseverant team and proprietary technologies. In the beginning of 2021, Alictus has a team of about 30 people producing extraordinary results everyday in high spirits and creates games reaching top of the charts globally.