Tüm Girişimcilerimiz

Sertaç Taşdelen, Kaya Diker

Kurucu Ortaklar

Hakkında

Sertaç Taşdelen ve Kaya Diker tarafından 2012’de Singapur’da kurulan ‘Binnaz’, Sertaç’ın annesi Binnaz Hanım’ın moral veren, eğlenceli kahve fallarından ilham aldı. Sadece Binnaz Hanım’ın ücretsiz baktığı kahve fallarından ibaret olan model, zaman içinde gelişerek alanında uzman gerçek falcıları kullanıcı ile buluşturan bir pazaryeri uygulamasına dönüştü. Türkçe’nin yanısıra farklı dillerde de dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermeye devam ediyor. 2017’de yapay zeka tabanlı algoritmik fal uygulaması ‘Faladdin’i yaratan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran kurucu ortaklar, kendilerini bir teknoloji şirketi olarak konumlandırıyor ve yapay zeka, artırılmış gerçeklik üzerine projeler yürütüyor.

Biyografiler:

Sertaç Taşdelen
Sertaç Taşdelen kariyerine 22 yaşında Dubai’de Ernst & Young’da Yönetim Danışmanı olarak başladı. Dubai’de geçen 4 yılda dünyanın en büyük uluslararasi şirketlerine finansal ve kurumsal danışmanlık yaptı. 2010’da aynı şirketin Singapur ofisine transfer oldu. 2012’de annesi Binnaz Hanımın kahve fali sohbetlerinden ilham alarak, ortagi Kaya ile “binnaz” uygulamasini kurdu ve kurumsal hayattan ayrilarak girisimcilige yoneldi. Sosyal sorumluluğa duyduğu tutku onu online bağış portali iyilikpaylas.org’u kurmaya itti. Ortagi Kaya ile 2017’de Faladdin uygulamasini hayata gecirdi ve 2018’de Endeavor girisimcisi secildi.

Kaya Diker
Teknoloji ve bilime olan olan meraki sayesinde ortaokul siralarinda web sitesi kodlayan Kaya Diker, bu tutkusunu ITU Jeofizik Muhendisliginde okuyarak devam ettirdi. 2008 yilinda yine ayni dalda yuksekokul ogrenimine devam etmek icin Amerika Birlesik Devletleri, Michigan State Universitesine gitti. Yuksekogrenimi devam ettigi sirada hayatin tesadufleriyle bir araya geldigi ortagi Sertac ile kafakafaya vererek “Binnaz” uygulamasinin kurucu ortagi oldu, ve tamamen teknoloji girisimciligine yoneldi. Sertac’la 2017 yilinda “Faladdin” uygulamasini hayata gecirdi, ve her iki uygulamanin da teknolojik gelisimini yonetti.

  • Binnaz