Tüm Girişimcilerimiz

Serkan Ömerbeyoğlu

Kurucu Ortak ve CEO

Hakkında

DGPays

2017 yılında kurulan DGPays müşterilerine teknolojiyi kolay erişilebilir hale getirerek, ödeme sistemleri ortamında en yeni teknolojileri ve bu teknolojierin operasyonel hizmet desteğini sağlar. Bankalar, E-Para Kuruluşları, Telekom Operatörleri ve Ulaşım Operatörleri gibi birçok sektörün ödeme sistemi ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan finansal teknolojiler üreten DGPays, mobil cüzdanlar ve ön ödemeli kartlar aracılığıyla bakiye yükleme, para transferi, fatura ödemeleri, sadakat çözümleri, ödeme geçidi altyapıları , finansal Teknoloji hub gibi bir çok ürünün altyapısını müşterilerine sunar.

Serkan Ömerbeyoğlu – Biyografi

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Serkan Ömerbeyoğlu, San Diego Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı (MBA) tamamladı.

Amerika’da bir menkul kıymetler şirketinde yatırım bankacısı olarak 4 yıllık çalışmasının ardından yeni girişimler için Türkiye’ye döndü.

Ömerbeyoğlu finansal teknoloji alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip. 2002 yılında kredi kartı, ATM ve POS işlemleri için güvenli ve modern çözümler sunan, Türkiye’nin ilk ödeme işleme şirketlerinden Provus Bilişim Hizmetler’in kurucu ortakları arasına katıldı. Ömerbeyoğlu en büyük fintech satışlarından biri olan, MasterCard’ın, ödeme sistemleri alanında, Türkiye’nin önde gelen çözüm sağlayıcısı Provus’u satın alma sürecini yönetti.

Daha sonra 2012 yılında en büyük ön ödemeli kart programı olan İninal’ın kurucu ortakları arasında yer aldı. Ayrıca, İninal’ı Avrupa fintech ekosisteminin bir parçası yapan Up Group’un İninal’ı satın alma sürecini de yönetti.

Serkan Ömerbeyoğlu aynı zamanda Startup’lara finansal destek ve network sağlayan ve bir risk sermayesi şirketi olan Nextventure’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.

Yıllardır bankacılık sektörünü, taşımacılığı ve tüm ödeme deneyimini dijital hale getirmek için çalışan Ömerbeyoğlu bunu gerçekleştirmek için 2017 yılında Türkiye’nin önde gelen yenilikçi finans teknoloji platformu DgPays’i kurdu.

Serkan Ömerbeyoğlu 2020 yılında ZUBİZU şirketine ortak olmuştur. ZUBİZU, bilgi teknolojileri alanında hizmet veren Doğuş Teknoloji ile ödeme sistemleri ve finansal alt yapı konusunda güçlü deneyime sahip olan Dgpays ortaklığıyla hizmet vermektedir.

2021 Mart itibariyle dünyanın öncü finansal kurumları Goldman Sachs ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), DgPays’e yatırım yapmak üzere anlaşmaya vardı. Goldman Sachs ve EBRD tarafından yapılacak yatırım, Türkiye’de bugüne kadar fintech alanında yapılan en önemli uluslararası yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor.

 

Serkan Omerbeyoglu – Biography

Serkan holds a B.S. degree in Civil Engineering and later enrolled in San Diego State University to complete his MBA. Before he returned to Turkey to pursue new endeavors, he worked as an investment banker for 4 years in the United States.

Serkan has more than 20 years of extensive experience in the field of Financial Technologies. He was part of the founding team of Provus, the first payment processing company in Turkey, back when Financial Technologies as a field was still in its infancy. Provus provided secure and modern payment solutions for a credit card, ATM and POS transactions. Provus was later acquired by Mastercard, which was one of the biggest deals made in the Turkish fintech ecosystem.

After his exit from Provus, he co-founded Ininal, one of the most widely used pre-paid cards in Turkey. He also managed the process of Up Group’s acquisition of Ininal, which made Ininal a part of the European fintech ecosystem.

He is also a co-founder and a board member of Next Venture which is a venture capital firm, aiming to help startups with financial support and network.

He has been working for years to transform and digitalize the banking, transportation, and payment industries for many years, and to realize his vision, has co-founded DgPays (http://www.dgpays.com). Serkan is also an active Business Angel and invests in early-stage start-ups.

Serkan Omerbeyoglu became a partner of ZUBIZU company in 2020. ZUBIZU; it serves in partnership with Dogus Technology, which provides services in the field of information technologies, and Dgpays, which has strong experience in payment systems and financial infrastructure.

DgPays, has reached an agreement to receive an investment from Goldman Sachs and European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) in March 2021. The investment by Goldman Sachs‘ Asset Management Division and EBRD represents one of the most significant foreign investments in Turkey’s fintech sector to date.