Tüm Girişimcilerimiz

Hamdi Alper Memiş, Volkan Ertürk

Kurucu Ortaklar

Hakkında

2013 yılında derin bilgi birikimine sahip siber güvenlik uzmanları tarafından kurulan Picus Security, aralarında dünya genelindeki en büyük bankaların, perakende şirketlerinin, devlet kurumlarının ve askeri kuruluşların da yer aldığı 60’ın üzerinde müşteriye hizmet vermektedir. Gartner tarafından yayınlanan raporlarda, Tehdit Simülasyonu alanında önde gelen üreticiler arasında tanımlanan Picus, ABD ve Türkiye’den önemli yatırımlar alarak, satış ve pazarlama faaliyetlerini hızlandırma imkanı bulmuş, bu motivasyonla İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya’da satış ekipleri kurmuştur.

Picus olarak temel hedefimiz, sürekli olarak siber saldırıları simüle ederek, kurum üretim ortamı için kesinti riskine neden olmadan, kurumsal güvenlik kontrollerinin etkinliğini değerlendirmek ve tespit edilen açıklıklara yönelik iyileştirme önerilerini anında sağlayarak kurumların siber saldırılara proaktif önlem almasına yardımcı olmaktır. Tehdit veritabanımızda bulunan altı binden fazla siber saldırı, kurumların güvenlik seviyelerini uçtan uca test etmemize imkan sağlamaktadır. Sunduğumuz hizmetler ışığında kurumlar, mevcut güvenlik yatırımlarını kullanarak, bu tehditleri engellemeleri için ihtiyaç duydukları reçeteleri de otomatik olarak raporlayabilmektedir.

Yatırımcıları arasında ACT VC, Social Capital, ScaleX Ventures ve melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş sayılan şirketin, San Francisco ve Londra’da ofisleri ve Ankara’da AR-GE Merkezi bulunmaktadır.

Biyografiler:

Hamdi Alper Memiş:

Picus Security’nin kurucu ortaklarından olan Hamdi Alper Memiş, halihazırda şirketin satış, finans ve operasyon fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. ODTÜ Matematik lisans eğitimini takiben, Boston University’de MBA derecesini yüksek şerefle kazanmıştır. Hazine yönetiminde yerli ve yabancı saygın yayınlarda yer almış akademik çalışmaları mevcuttur. 15 yılı aşkın finans, uluslararası ticaret ve iş geliştirme tecrübesine sahip olan Hamdi Alper Memiş, üst düzey kurum ve kuruluşlarda strateji, risk yönetimi ve Hazine yönetimi alanlarında önemli görevler üstlenmiştir. Dünya çapında geçerliliği olan Chartered Financial Analyst (CFA) sertifikasına sahiptir.

Volkan Ertürk

Picus Security’nin kurucu ortaklarından olan Volkan Ertürk, halihazırda şirketin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 10 yılı aşkın bir süredir bilişim güvenliği alanında faaliyet gösteren pek çok kurum ve kuruluşta bilgi güvenliği denetimleri, süreç danışmanlığı, güvenlik ürünlerinin kurulumu ve desteği alanlarında önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde bilgi güvenliği alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir ve bilgi güvenliği alanında yayınlanmış akademik çalışmaları mevcuttur. IS0 27001 Baş Denetçi, CISA (Certified Information Systems Auditor), CISM (Certified Information Systems Manager) gibi dünya çapında geçerliliği olan bilgi güvenliği sertifikalarına sahiptir. Bilgi güvenliği ile ilgili çeşitli seminer ve konferanslara aktif katılım sağlamış, yurt içinde ve yurt dışında bilgi güvenliğinin çeşitli alanlarında uzmanlık eğitimleri almıştır.