Geri dön

Global Girişimcilik Kongresi için Geri Sayım Başladı!

15 Mar 2018 BASINDA GEC2018 GİRİŞİMCİLİK GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI

Tüm dünyada 170’i aşkın ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın (Global Entrepreneurship Week – GGH) küresel kongresi olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress – GEC), 16-19 Nisan tarihleri arasında, kongrenin 10. senesinde İstanbul’da Hilton Bomonti’de gerçekleşiyor.İstanbul’un bölgesel bir girişimcilik merkezi olarak dünyadaki yerini güçlendirecek Global Girişimcilik Kongresi’nin (GEC18IST), İstanbul Organizasyon Komitesi; Ali Sabancı’nın başkanlığında Endeavor, Habitat, TİM ve TOBB’dan oluşuyor.

Tüm dünyadan girişimcilik ekosistemi liderlerini bir araya getiren GEC18IST, 170 ülkeden 3 binden fazla katılımcıyı İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. 300’den fazla yerli ve yabancı üst düzey ve konu uzmanı konuşmacının olacağı kongre kapsamında, paneller, 4 gün boyunca ana kongre dışında GEN Çalıştayı ve Ödül Töreni, GBAN, GERN, GIST ve Startup Nations Ministerial senelik buluşmaları, saha ziyaretleri ve ekosistem atölyeleri yer alacak. Türkiye’nin girişimcilik gücünü dünya arenasına taşıyacak önemli bir zirve olacak GEC18IST, Türkiye girişimcilik ekosisteminin gündemini belirleyecek ve ekosisteme önemli bir katkı sağlayacak.

Global Girişimcilik Kongresi, Kauffman Vakfı destekli Global Girişimcilik Network’ü (Global Entrepreneurship Network – GEN) tarafından başlatıldı ve dünya çapında girişimciliği ve girişimcilik ekosistemlerini geliştiren kurum ve kuruluşların buluşma noktası haline geldi. Kongre, dünya genelinde GGH ülke temsilcilerinin yanı sıra; fikir liderlerini, araştırmacıları, kamu görevlilerini, girişimcileri ve yatırımcıları konuk ediyor. GEC, geçtiğimiz yıllarda Kansas City, Dubai, Şanghay, Liverpool, Rio, Moskova, Milan, Medellin ve Johannesburg’da gerçekleşti.

İstanbul’da 10. yılını kutlayacak Kongre boyunca Muhtar Kent (Coca Cola), Guy Peri (P&G), Fadi Ghandour (Aramex | Abraaj | Wamda), Jeff Hoffman (Colorjar) ve Yossi Vardi (4 Years From Now) gibi uluslararası iş ve girişimcilik dünyası liderleri sahne alacak. GEC’te, ana seansların yanı sıra endüstri ve ekosistem trendlerinin tartışılacağı paralel seanslar, konu bazlı araştırmalar ve vaka çalışmalarının paylaşılacağı Learning Hub’lar, atölyelerin gerçekleşeceği Workshop Hub’lar ve networking fırsatı yaratacak saha ziyaretleri gibi birçok farklı aktivite, 16 Nisan haftasında gerçekleşecek.

KONGRE AJANDASI
• 15 Nisan 2018 Startup Nations Ministerial (Dünya Bankası desteği ve Kalkınma Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Kapalı etkinliktir)
• 16 Nisan 2018 GEN Çalıştayı & Ödül Töreni (Kapalı etinliktir)
• 17-18 Nisan 2018 Global Girişimcilik Kongresi (Halka açıktır)
• 19 Nisan 2018 Saha Ziyaretleri & Ekosistem Atölyeleri

Kongrenin detaylı programı ve kayıt: gec.co
Türkçe bilgilendirme sitesi: gec18istanbul.com