Geri dön

Hello Tomorrow Challenge Enerji Dolu Geçti

31 Oct 2016 ETKİNLİK

Fransa’da kurulan bir sivil toplum kuruluşu olan Hello Tomorrow 31 Ekim 2016, Pazartesi günü İstanbul’da Enerji teması etrafında konferans gerçekleştirdi.

 

Ana amacı bilim ve teknoloji girişimcilerine gerekli mentör ve finans kaynağına ulaştırmak olan Hello Tomorrow İstanbul’da Enerji temasına odaklandı.  Tüm dünyadan etkinliğe katılan bilim ve teknoloji startup’larının sunum yaptığı konferansta TUSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Uluslararası Enerji Ajansı Direktörü Fatih Birol, Bilim, Teknoloji ve Endüstri Bakan Yardımcısı Dr. Hasan Ali Çelik ve Bilim, Teknoloji ve Endüstri Bakanı Dr. Faruk Özlü özel konuk olarak katılım gösterdi.

 

Etkinlikte Neler Oldu?

 

Etkinliğin ilk yarısında Endeavor Derneği moderatörlüğünde iki panel gerçekleştirildi. İlk panel Bilim&Teknoloji girişimcileri ile kurumlar arasında sinerji yaratmak üzerine Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Didem Altop moderatörlüğünde Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, Sanko Energy Group Ail Tekin ve Boston Consulting Group Müdürü Harald Rubner kurumların startup destekelemedeki rolünü tartıştı. İkinci panelde Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ve Genel Sekreteri Didem Altop moderatörlüğünde Pronet CEO’su Alp Saul, Vispera CEO’su Aytül Erçil, Revo Capital Genel Müdürü Cenk Bayrakdar ve BDL Direktörü Doğan Taşkent etkin bilim ve teknoloji girişimci ekosistemi geliştirme tekniklerini tartıştı.