Geri dön

İzmir Girişimcilik Ekosistemi ScaleUp Summit İzmir’de Buluştu

28 Nov 2019

Girişimcilere ve girişimcilik ekosistemine ilgi duyan iş dünyası temsilcilerine yönelik düzenlenen ScaleUp Summit İzmir, 26 Kasım Salı günü, Endeavor tarafından Akbank ana sponsorluğu ve EGİAD Melekleri, Pegasus Havayolları ve Biletino desteğiyle Withco Coworking’de gerçekleşti.

ScaleUp Summit etkinliğinde, başarıya ulaşmış ScaleUp şirketler girişimcilik yolunda karşılaştıkları engelleri ve yollarını aydınlatan büyük kararlarını nasıl aldıklarını, yenilikçi ve büyümeye odaklanan İzmirli girişimcilerle paylaştı.

Etkinlik, yerel ekosistemi geliştirme vizyonuyla düzenleniyor ve İzmir’den etkin girişimciler ve rol modeller çıkmasına aracılık etmeyi amaçlıyor.

Zirveye Tırmananlar Konuşmalarıyla İzmirliler’e İlham Verdi

Zirve, Endeavor Genel Sekreter Yardımcısı Melisa Fakabasmaz Özerdim, Akbank KOBİ Ürün Müdürü Gökalp Yanıkçı, EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer ve WithCo Kurucu Ortağı Övünç Emre’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Melisa Fakabasmaz Özerdim, “Endeavor olarak 2016 yılından beri İzmir’de farklı çalışmalar yürütüyoruz. 2020 yılında İzmir’deki odağımızı derinleştirerek daha çok girişimciye ulaşmayı ve İzmir’in girişimcilik potansiyelini ortaya çıkaracak her türlü projeyi desteklemeyi hedefliyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 24 Saatte İş’in kurucusu Mert Yıldız ve yeni nesil dijital etkinlik rezervasyon platformu Biletino’nun kurucu ortağı Cem Birol da girişimcilik yolunda edindikleri deneyimleri ScaleUp Summit İzmir’de paylaştı. Her girişimcinin yaşadığı kurumsal hayat mı girişimcilik mi ikilemine odaklanan Mert Yıldız konuşmasında kişinin önce kendini tanıması, potansiyelini bilmesinin önemini vurguladı. Cem Birol ise başarısızlıkla nasıl başa çıktığını, Biletino’nun nasıl yeniden doğduğuna odaklandı.

Etkinliğin devamındaki panel, tarım girişimcilerini ağırladı. Endeavor Seçim ve Destek Uzmanı Dilan Özkul’un yönettiği panelde tarım piyasasının hızla büyüyen markası Tarfin‘in kurucu ve CEO’su, Endeavor Girişimcisi Mehmet Memecan ile Urla Dijital Tarım’ın kurucu ortağı Okan Alper, tarım alanına nasıl yöneldiklerini, girişimcilerin sunduğu çözümleri, şu an tarım alanındaki ihtiyaçları, yatırım fırsatlarını, tarımda faaliyet göstermenin avantaj ve dezavantajlarını İzmirliler ile paylaştı.

EGİAD Melek Yatırım Ağı İcra Kurulu Üyesi ve Melek Yatırımcı Levent Kuşgöz ve İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, Endevor İleitişim Direktörü Alev Ertem’in moderasyonunu yaptığı panelde neden melek yatırımcı olduklarını ve yatırım sürecinde dikkat edilmesi gereken konuları paylaşarak İzmir’den çıkacak yeni başarılar için girişimcilere fikir verdiler. Panelde, ekosistemde girişimciler kadar etkin ve konu uzmanı yatırımcıların da olmasının gelişim için kritik olduğu vurgulandı.

Başta konuşmacılarımız ve katılımcılarımız olmak üzere, ana sponsorumuz Akbank’a ve destekçilerimiz EGİAD Melekler, Pegasus, Biletino ve Withco Coworking’e çok teşekkür ederiz!