Geri dön

Endeavor Seçim Süreci’ni Kolektif House Kurucularından Dinleyin

5 Jul 2018 ENDEAVOR ENTREPRENEURS (EE) ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ SEÇİM PANELLERİ

27-29 Temmuz arası Milano’da gerçekleşen 80. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Endeavor Girşimci Şirketi seçilen Kolektif House‘un Kurucu Ortakları Ahmet Onur ve Civan Batuhan Orhan, Endeavor deneyimlerini anlattılar. Endeavor’ın en yeni Girişimcileri Ahmet ve Civan neden Endeavor Girişimcisi olmayı hedeflediklerinden, seçim sürecinde neler yaşadıklarından ve sürecin kendilerine neler kattığından bahsetti.

Ahmet Onur

Civan Batuhan Orhan

 

 

 

 

 

 

 

 

Endeavor’a nasıl / neden dahil oldunuz? 
Yurtdışından ülkeye dönüş süreci ile beraber, girişimcilik ekosistemi ile ilgili bir şeyler yapmaya karar verdiğimiz günden beri Endeavor ile yakın temasta olmamız gerektiğinin bilincindeydik.

Şirketimizin kurulduğu ilk günden beri gerek fikir alışverişi, gerek Endeavor etkinliklerine katılarak veya ev sahipliği yaparak bu ilişkiyi yakın tuttuk. 3. yılımızı tamamlamamızla Türkiye ofisi ile birlikte globale hazır olduğumuza karar verdik.

Seçim sürecinde beklentileriniz ve karşılaştıklarınız arasında ne tür farklar vardı?

Yoğun bir tempoda işiniz ile meşgulken göremediğiniz ya da farklı taraflarından bakmakta zorlandığınız açılar olabiliyor. Mentörlerin ve sorulan sorunların bu denli sofistike olması süreci sadece bir seçim süreci olmaktan çıkarıp, iş modelimizi tekrardan incelememize ve farklı bir gözle bakmamıza sebep oldu.

Uluslararası Seçim Paneli deneyiminiz nasıldı? Sizce size en değerli katkısı ne oldu?

Aday girişimciler, panelistler ve ülke ofislerinin işe olan tutkusu ve heycanı çok etkileyiciydi. Çok farklı ülkelerden gelen bu tutkulu insanların karşılaştığı zorlukları, sahip oldukları tecrübeleri paylaşma ve etrafındakilere ilham olma isteği çok değerliydi.

Önümüzdeki dönemde Endeavor’dan ne tür katkılar bekliyorsunuz? 

Gerek yurt içindeki operasyonlarımızı güçlendirmek, gerekse yurt dışı açılımı ile ilgili somut adımlar atabilmek için, Endeavor’un yıllar içinde bir araya getirdiği güçlü ağları ve stratejik kişileri karşılaştığımız zorlukların çözümlenmesinde kullanabilmek. Hem yurt içi hem de yurt dışında yer alan eğitim programları ile bilgi birikimimizi ve ağımızı güçlendirmek.

Endeavor’a başvuracak girişimcilere tavsiyeleriniz neler?

Zamanlama gerçekten çok önemli. Hem şirketinizin mevcut durumunu hem de bir sonraki büyük adımı atmak için neye ihtiyacınız olduğunu net bir şekilde kavradığınız zaman, Endeavor bu konuda somut adımlar atmanıza yardımcı olabilir.