Geri dön

Koray Bahar Endeavor Global Gala’yı Anlattı

12 Dec 2019 #ONEENDEAVOR GLOBAL

21 Kasım Perşembe günü New York Spring Studios’ta gerçekleştirilen, Endeavor Ağı’ndan girişimciler, önde gelen uluslararası iş insanları ve en bilinen Scaleup yatırımcılarının ağırlandığı Global Gala’nın katılımcıları arasında Koray Bahar da vardı. Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimci Şirketi Foriba’nın kurucu ortağı Koray Bahar, Endeavor Global Gala’yı anlattı.

Endeavor Global Gala nasıl geçti? Bu senin kaçıncı Global Gala’ya katılışın oldu ve önceki Gala etkinliklerine göre içeriği nasıl buldun?

Katıldığım 3. Gala olan Endeavor Global Network ile bir araya gelmek, her sene olduğu gibi, bu sene de benim için büyük bir fırsattı ve oldukça keyifli ve renkli geçti.

Hem Endeavor girişimcisi, hem mentörü hem de Yönetim Kurulu Üyesi olarak, sence Global Gala’ya katılmanın avantajı nedir?

Gala’ya katılmanın, özellikle iletişime geçmek istediğiniz kişiler ile birebir görüşmek için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin mevcut durumu ve potansiyelini, bu global ağın bir parçası olarak anlatma fırsatımızın olması, bizim için gerçekten büyük bir avantaj.

Onur konuğu PayPal’ın Yöneticisi ve CEO’su Dan Schulman’dı. Schulman’ın panelini nasıl buldun?

Fintech denince ilk akla gelen şirket PayPal’dır. Bence Dan’nin paneli, globalleşmenin her ölçekten şirket için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye’deki etkin girişimcilerin, dünyanın dört bir yanında sergileyebileceği yüksek bir potansiyelleri olduğundan, üzerinde durmamız gereken en önemli sonuç bu girişimcilerin daha çok global oyuncular haline gelmesi gerektiği.

Bu yıl ilk defa Global Gala’da, Endeavor Ağı’ndaki ilham veren yüzlerce girişimci arasından yerel ekosisteme rol model etkisi yaratarak; maddi, manevi destek sağlamış dört girişimciye The Lindas ödülü verildi. Bir Türk girişimcinin ödülü alması sana ne hissettirdi? Dört girişimciden birinin Nevzat Aydın olmasının sebebi sence ne?

Nevzat’ın bu ödüle layık olması beni çok gururlandırdı. Bulunduğum masada, ödül töreninin öncesinde ve sonrasında yaptığım pek çok sohbette, Nevzat’ın bende yarattığı bu büyük gururu keyifle yaşadım.

Dünya genelinde yapılan bir oylama sonucu, Nevzat’ın bu ödüle layık görülmesi Türkiye’deki tüm ekosisteme rol model olması bence çok önemli.

Nevzat’ın da dediği gibi; bu topraklarda büyük potansiyelli girişimciler var ve gelecekte daha fazlasını bu sahnede göreceğimize eminim.