Geri dön

Melis Abacıoğlu’na Sorduk: ScaleUp Programı’na Neden Başvurmalı?

28 Feb 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 3. dönem başvuruları P&G Türkiye iş ortaklığıyla açıldı. [Başvuru için tıklayın!] Geçmiş dönemlerde toplam 47 mezun vermiş programın girişimcilerinden Wellbees’in kurucusu Melis Abacıoğlu’na ürün ve hizmetleri pazarda talep gören, ölçeklenmeye başlamış Scale-up’ların neden programa başvurması gerektiğini sorduk:

Endeavor ScaleUp Programına neden başvurdun? Beklentilerin nelerdi?
Endeavor’ı uzun yıllardır girişimci arkadaşlarımdan duyuyordum. Ciromuzun Endeavor için yeterli olmadığını öğrendiğimde ölçeklenme fazındaki şirketler için farklı bir program olduğunu öğrendim. Beklentim programla birlikte bir Endeavor Girişimi olabilmekti 🙂

Programdan biraz bahseder misin? Girişimcilere ne tarz içerikler ve destekler sunuyor?
Programda işini büyütmeye, ölçeklendirmeye başlamış tüm girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği framework’ler paylaşılıyor. Sadece kuru kuru strateji de anlatılmıyor. Daha teori anlatılan bir seansın arkasından mutlaka bir girişimci/mentor gelip bu modeli işinde nasıl kullandığını anlatıyor. Samimi, yıldızlayıp parlatmadan. Sadece genel strateji değil, büyüyen bir işletmede ihtiyaç duyulabilecek her dikeyden bahsediliyor; İnsan Kaynakları, Satış, Pazarlama, Finans…

Program sana ne kattı? Senin için programın en faydalı içeriği hangisiydi?
Hepsi çok iyiydi ama OKR’n benim için özel bir yeri var. Küçük bir farkla ikinciliği Growth Hacking (büyüme hack’leme) göğüslüyor. Her bir oturum yepyeni ufuklar açtı.

Programa birlikte katıldığın girişimcilerle tanışma, iş birliği yapma fırsatın oldu mu?
Tabii ki; hala görüştüğümüz, fikir aldığımız ekipler ve irtibatta olduğum önemli fikir önderleri var. Network anlamında Türkiye’de katıldığım en zengin programdı açık ara. 

Girişimciler neden bu programa katılmak istemeli?
Program üniversiteden bu yana aldığım en iyi uzun süreli eğitimlerden biriydi. Girişimci olarak beni uzaya fırlattı diyebilirim. Programdan bu yana ayda bir kitap devirmeye, öğrendiğim yeni fikirleri tehlikeli 🙂 şekilde işimi roketlemek için kullanmaya başladım. İşini hızlıca bir sonraki aşamaya çıkartmak isteyen her girişimci için bu program.


Wellbees Hakkında: Wellbees, her şirket için özelleştirilmiş uzman desteği, seminerler, meydan okumalar, içerikler ve etkinlikler yoluyla çalışanlarının iyi hissetmelerini amaçlayan dijital bir kurumsal ‘wellbeing’ platformudur. Wellbees ürünüyle çalışanların sağlıklı alışkanlıklarını %82’ye kadar arttırırken ve onların kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlarken, işe bağlılıklarını %89.9’a kadar arttırmaktadır.* Wellbees 19 kişilik bir ekiple Zorlu Holding, Enerjisa Üretim, Papara gibi şirketlere hizmet sağlamakta ve herkesin kendini gerçekleştirirken birbirine destek olduğu bir dünya hayaliyle her gün arı gibi çalışmaktadır. 🙂* Wellbees SROI (Yatırımın Sosyal Geri Dönüşü) Raporu, 2020.
app.wellbees.com.tr