Geri dön

PharmUp Girişimcileri Yatırım Başlıklı 3. Atölye’de Bir Araya Geldiler!

8 Jun 2021 #ONEENDEAVOR GİRİŞİMCİLİK PHARMUP PROGRAMI

PharmUp Programı’nın 3. Atölyesi, 8 Haziran Salı günü gerçekleşti. Yatırım ve Yatırımın Hukuki boyutlarının konuşulduğu atölyenin konukları Albert Health kurucu ortağı Serdar Gemici, Galata Business Angels Genel Sekreteri Ata Uzunhasan ve TLSP.IP Yönetici Ortağı Ömer Hızıroğlu oldu.

İlk konuğumuz, aralarında Techstars’ın da olduğu yatırımcılardan toplamda 200 bin dolar yatırım almış ve 2020 yılında İngiltere’ye de açılan Albert Health’in kurucu ortağı Serdar Gemici oldu. Atölyede konuşulan ve öne çıkan başlıklar şu şekildeydi:

– Yatırımcılar tarafından anlaşılmadığımızı hissettiğinizde ne yapmalısınız?

– Rakiplerin kendilerini nasıl anlattıklarını gözlemleyerek “benchmarking” yapabilirsiniz.

– Yatırımcı iletişiminde analoji kullanımı çok önemli.

İkinci konuğumuz ise Galata Business Angels’dan Ata Uzunhasan oldu. PharmUp girişimcileriyle yatırımcı gözünden yatırım süreçlerini detaylandıran Uzunhasan, Türkiye’deki yatırımcıların yanlış yaptığı konulardan biri de iyi giden işte paylarını artırmamaları olduğunu söyleyerek girişimcilere tavsiyelerde bulundu: “Pay arttırma hakkını tanıyacağınızın sinyalini vermelisiniz.”

Atölyenin son oturumunda ise girişimciler, Ömer Hızıroğlu’ndan sağlık girişimlerinin özellikle dikkat etmesi gereken hukuki konuları tartıştı ve tavsiyeler aldılar.

Başta iş ortağımız Sanofi Türkiye olmak üzere tüm konuşmacı ve katılımcılara teşekkür ederiz.