Geri dön

PharmUp Girişimcilik Programı başladı!

28 Apr 2021 PHARMUP PROGRAMI

Sanofi iş ortaklığında düzenlediğimiz PharmUp Girişimcilik Programı’nın ilk buluşması Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ve Sanofi Türkiye, İran ve Levant Ülke Başkanı Cem Öztürk’ün katılımlarıyla 27 Nisan Salı günü gerçekleşti. Bu yıl sağlık sektörü odaklı çalışan 6 girişimin seçildiği programda girişimciler ve çekirdek ekipleri çeşitli atölye, mentorluk görüşmeleri ve forumlarda bir araya gelerek desteklenecek ve girişimlerini bir sonraki aşamaya taşıyacaklar. Bunun yanı sıra Sanofi iş birimleriyle bir araya gelen şirketler kurumsal iş birliği yapma fırsatları da yakalayabilecekler.

Girişimler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen’in moderasyonunda gerçekleşen açılış söyleşisinde Kurttepeli ve Öztürk, girişimcilik ekosisteminde kurumsal iş birliklerin önemine ve inovatif çözümlerin kamu, üniversite ve özel sektör iş birliğiyle desteklenmesi gerekliliğine dikkat çekti.

Atölyenin ikinci konuğu olan Altibbi kurucu ortağı Jalil Allabadi ise katılımcılara pandemi dönemine de değinerek kendi girişimcilik hikayesini anlattı ve sağlık sektörünün zorlu ama ödüllendirici bir sektör olduğu üzerinde durdu. Gelecekte sağlık teknolojileri ve fiziksel sağlık alanlarının daha da yakınlaşacağı öngörüsünü paylaşan Allabadi, girişimcilerin sorularını yanıtladı.

Takip eden bölümde kendilerini ve girişimlerini tanıtan katılımcılar, programın strateji mentörü Ozan Sönmez ile tanıştı ve mentorluk süreciyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi oldular.

Atölyenin son içeriğinde ise Cem Mimaroğlu katılımcılara Değer Haritası’nın önemini ve sağlık sektörü özelinde nasıl kullanılması gerektiğini anlattı. Stratejik partnerlik kurma yollarına da örnekler üzerinden değinen Mimaroğlu, girişimcilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Değerli katkıları için Emre Kurttepeli, Cem Mimaroğlu, Cem Öztürk ve Jalil Allabadi başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür eder, girişimcilere önümüzdeki süreçte başarılar dileriz!