Geri dön

Picus Security Earlybird’den 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

15 Nov 2019 BASINDA ENDEAVOR ENTREPRENEURS (EE) ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ GİRİŞİMCİLİK

2018 yılı Aralık ayında Cape Town’da Endeavor Girişimi seçilen siber güvenlik girişimi Picus Security, 2019 yılının Ekim ayında Gartner’ın prestijli listesi “Cool Vendors” da yer alan beş siber güvenlik şirketinden biri oldu. İki yıl önce ACT ve Scalex ile melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş’in dahil olduğu 1,7 Milyon Dolar tohum yatırımı ile büyüme sürecini hızlandıran şirket, son olarak Earlybird’den 5 Milyon Dolar yatırım alarak Seri A yatırım turunu tamamladı. Picus, Türkiye’nin siber güvenlik potansiyelini küresel ölçekte geliştirmeyi ve bu alanda global marka olmayı hedefliyor.

Siber güvenlik günümüzde kamudan özel şirketlere kadar tüm kurum ve kuruluşlar için son derece önemli. Bu nedenle dışarıdan gelecek tehditlere karşı birçok hizmet ve ürün satın alınıyor. Ancak bu da çoğu zaman çözüm olmuyor. Siber saldırganlar buldukları açık noktalardan girip kurum sistemlerine zarar verebiliyor, hatta kritik bilgileri çalabiliyorlar. İşte bu noktada kurumların ne kadar güvende olduğunu analiz eden ve güvenlik seviyelerinin artması için iyileştirme önerileri sağlayan teknolojiler devreye giriyor. Bu alanda uzman olan ve bu konuda teknoloji geliştiren şirketlerin sayısı dünyada deyim yerindeyse ‘bir elin parmaklarını’ geçmiyor. Bu beş şirketten biri de Türk.

Temelleri 2013 yılında atılan Picus Security, kurumların siber güvenlik seviyelerini etkin olarak yönetmek için sürekli güvenlik doğrulama ve iyileştirme çözümleri sunuyor. Picus Platformu, gerçek tehditleri risk oluşturmadan simüle ederek, kurumların güvenlik sistemlerinin etkinliğini ölçüyor ve iyileştirme önerilerinde bulunuyor. Picus, karmaşık güvenlik araçlarının ve süreçlerinin daha iyi yönetilmesi için gereken bilgiyi sağlıyor.

2019 Ekim ayında Gartner’in prestijli listesi “Cool Vendors” da yer alan beş siber güvenlik şirketinden biri olan ve adından söz ettiren Picus Security, 2017 yılında ACT ve Scalex ile melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş’in dâhil olduğu 1,7 milyon dolarlık tohum yatırımı ile büyüme sürecini hızlandırdı. Şirket geçtiğimiz günlerde ise Seri A yatırım turunu 5 milyon dolar aldığı Earlybird ile tamamlamış oldu.