Geri dön

Sarper Sılaoğlu’na Sorduk: ScaleUp Programı’na Neden Başvurmalı?

26 Feb 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 3. dönem başvuruları P&G Türkiye iş ortaklığıyla açıldı. [Başvuru için tıklayın!] Geçmiş dönemlerde toplam 47 mezun vermiş programın girişimcilerinden Boni Global’ın kurucu ortak ve CEO’su Asude Altıntaş’a ürün ve hizmetleri pazarda talep gören, ölçeklenmeye başlamış Scale-up’ların neden programa başvurması gerektiğini sorduk:

Endeavor ScaleUp Programına neden başvurdun? Beklentilerin nelerdi?
Endeavor, girişimicileri destekleyen en iyi ve kapsamlı programlardan biri. Büyüme yolunda  eğitimlerinizin faydalı olabileceğini zaten biliyorduk. Özellikle Teknoloji alanında birçok firmaya her konuda yardımınız dokundu.  Mentortlarla yaptığımız sohbetlerde bakış açınıza farklı bir perspektif sağlayabiliyorsunuz.

Programdan biraz bahseder misin? Girişimcilere ne tarz içerikler ve destekler sunuyor? (Forumlar, Atölyeler ve Mentörlüklerden bahseder misin?)
5 aylık süreçte birçok eğitim düzenleniyor. Bir firmanın yaşam döngüsü içinde yer alan departmanlar için ayrı ayrı eğitimler bunlar. Departman bazında eğitimlere birim yöneticilerinin katılımıyla eğitimin daha verimli olması sağlanıyor. Programa katılan diğer firmaların CEO’larıyla aktiviteler yapılıyor. Kokteyl ve etkinliklerle network ağımızın genişlemesine katkı sağlıyor. 

Program sana ne kattı? Senin için programın en faydalı içeriği hangisiydi?
İş geliştirme üzerine kurulu bir hayatım var. Fakat girişimciyseniz şirketin her birimine hakim olmalısınız. Bu bağlamda finans, İK, teknik gibi birim eğitimleri çok faydalı oldu. Network çok önemli ve bu ortamı siz çok iyi sağlıyorsunuz.

Programa birlikte katıldığın girişimcilerle tanışma, iş birliği yapma fırsatın oldu mu?
Kurmuş olduğunuz Whatsapp üzerinden hala bağlantılarımız devam ediyor. İstek ve ihtiyaçlar doğrultusunda başvurduğumuz bir uygulama oldu. Tabi ki görüşmelerimiz devam ediyor.

Girişimciler neden bu programa katılmak istemeli?
Hayat sürekli öğrenme ve eğitim üzerine kurulu. Ne kadar çok bilgi edinirseniz ne kadar çok insan tanırsanız o kadar faydasını görürsünüz. Büyümeye geçtiğinizde mutlaka hata yapılacaktır ama bu programda en azından nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz.


Boni Global Hakkında: Boni ziyaretçiler, mal sahipleri ve yerleşik kişiler için iç mekan konum belirleme çözümleri sunar. Dijital Harita Tasarlama, Konum Bazlı Analitikler ve Erişilebilir İç Mekan Navigasyonu bu çözümlerden bir kaçıdır. Öncelikle dezavantajlı gruplar açısından bina kullanımını kolaylaştıran girişim, ayrıca aynı altyapı ile kişilerin ve envanterlerin bina içindeki takiplerini yapabilmektedir.
www.boniglobal.com