Geri dön

ScaleUp Ankara Atölyesi: Farklı Perspektiflerden Yatırım Süreci

7 Jan 2021 BASINDA GİRİŞİMCİLİK SCALEUP ANKARA

Ankara ve çevre illerde faaliyet gösteren Scale-up şirketlerine özel olarak tasarlanan ScaleUp Ankara Programı’nın girişimcileri, programın üçüncü atölyesi için 7 Aralık Perşembe günü bir araya geldi. Aralarında Revo Capital’dan Arın Özkula, BTS & Partners’dan Okan Arıcan ve OpsGenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu’nun da olduğu konuşmacılar girişimcilerle yatırımcı ekosistemi, yatırımcı talepleri ve büyüme ve satışın yatırım alma süreçleriyle ilişkisi gibi önemli konular üzerine fikir alışverişi gerçekleştirdi ve kendi deneyimlerini paylaştı.

Arın Özkula girişimcilere, yatırımcı sunumlarında somut verilerle desteklenen net bir anlatım dili kullanılması, yatırım süreçlerinin satış süreçleri gibi yönetilmesi gerekliliğinden ve yatırım turlarına çıkarken iyi bir ‘Lider Yatırımcı’ya sahip olmanın öneminden bahsetti.

Daha sonra, BTS & Partners’dan Okan Arıcan girişimcilerle yatırım süreçlerinin hukuki boyutu hakkında detaylı bilgi ve fikir alışverişinde bulundu ve soruları yanıtladı. Arıcan, iyi bir hukuki desteğin, yatırımın her iki tarafı için de olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Üçüncü Atölye’nin son içeriğinde ise, OpsGenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu, girişimcilere bir yatırımcı perspektifinden yatırım ekosistemini ve gerek yatırım öncesi gerekse yatırım süreci sırasında dikkat edilmesi gereken konular hakkında kritik bilgiler verdi ve geçmiş tecrübelerini paylaştı.