Geri dön

‘ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 3. Buluşması Gerçekleşti!

17 Apr 2019 GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor Türkiye’nin, İSTKA destekli , İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir ortaklığında ve P&G iş birliğiyle yürüttüğü, ‘ScaleUp Hızlandırma Programı’ Founders Day’in üçüncü buluşması pazarlama ve satış içerikleriyle 16 Nisan Salı günü gerçekleşti.

Büyüme aşamasına ulaşmış girişimlere yönelik, 6 aylık bir Hızlandırma Programı olarak tasarlanan, kapsamı ve hedef kitlesi itibariyle Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine yeni ve farklı bir değer katan ScaleUp Programı, şirketlerin globalleşme ve büyüme hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Etkinlik, NBT’nin kurucusu Eren Koçyiğit’in ScaleUp’lar İçin Büyüme Odaklı Pazarlama’ atölyesiyle başladı. Koçyiğit scaleup’ların müşteri personası çıkartmasının önemini şu sözlerle vurguladı: “Müşterilerinizi iyi tanıyın. Hangi problemi çözüyorsunuz da sizi tercih ediyorlar gibi sorular sorarak müşteri personalarınızı oluşturun. Büyüme stratejinizde size yol gösterecektir.”

Etkinliğin devamında Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen,
Paraşüt’ün Pazarlama Direktörü Bora Şahan ile yaptığı söyleşi yaptı. Paraşüt’ün pazarlama stratejisi üzerinde duran Şahan: “Pazarlama stratejimizi belirlerken rakiplerimizden bizi ayrıştıran söylemler kullanmaya, rakiplerimizde olmayan özelliklerimizi farklı kanallardan duyurmaya çalışıyoruz.”

Bora Şahan ile yapılan söyleşinin ardından ScaleUp Girişimcileri iyzico’nun COO’su Orkun Saitoğlu ve Endeavor İş Geliştirme Direktörü Utku Tuncay’ın söyleşisini dinlediler. Saitoğlu: “Sizin hiç düşünmediğiniz bir probleme müşteri parmak basabiliyor. Bazen size en sadık müşteri bir noktada en mutsuz müşteri olabiliyor.”