Geri dön

‘ScaleUp Hızlandırma Programı’nın Kapanış Konferansı Gerçekleşti!

10 Jul 2019 GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor Türkiye’nin, İSTKA destekli , İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir ortaklığında ve P&G iş birliğiyle yürüttüğü, ‘ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 7. ve son buluşması ‘Globalleşme’ içerikleriyle 9 Temmuz Salı günü P&G ev sahipliğinde gerçekleşti.

Büyüme aşamasına ulaşmış girişimlere yönelik, 6 aylık bir Hızlandırma Programı olarak tasarlanan, kapsamı ve hedef kitlesi itibariyle Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine yeni ve farklı bir değer katan ScaleUp Programı, şirketlerin globalleşme ve büyüme hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

ScaleUp Kapanış Konferansı’nın ilk konuğu Endeavor Girişimi düğün.com’un kurucusu Emek Kırbıyık oldu. Yeni pazarlara açılım sürecinde her pazarın farklı dinamiklerinin olduğunun altını şu sözlerle çizdi: “Suudi Arabistan gibi pazarlara girme süreci çok meşakatli dolayısıyla pazara girdikten sonra karşılaştığınız rekabet daha az oluyor.” sözleriyle her pazara

ScaleUp’ın bir sonraki konuğu Endeavor Girişimci Şirketi Foriba’nın Global Satış ve İş Geliştirme Direktörü Bulut Arukel oldu. ‘Global Pazarlar ve Yönetimi’ başlıklı konuşmasında Arukel, ScaleUp girişimcileriyle Foriba’nın Avrupa ve Asya pazarlarına açılım sürecinin püf noktalarını paylaştı.

Devamında etkinliğe teknoloji odaklı hizmet sektöründe yurt dışı devlet desteklerini anlatmak üzere Ticaret Bakanlığı Kadın ve Genç Girişimciler Daire Başkanı Özge Akkız ve Serbest Bölgeler Daire Başkanlığı’ndan uzmanlar katıldı.

Kapanış Konferansı’nın son oturumu Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi ve ScaleUp Programı’nın iş ortağı P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ile yaptığı söyleşisiyle son buldu. Tankut Turnaoğlu: “Her iş insanla yani yetenekle başlar. İyi insanları çekip elinizde tutabilirseniz ve onlara öğrenme imkanı verirseniz, insan her işi başarabiliyor.”