Geri dön

ScaleUp Programı CTO’ları Ağırladı

1 Nov 2019 ETKİNLİK GİRİŞİMCİLİK SCALEUP PROGRAMI

Endeavor Türkiye’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı destekli, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında ve P&G Türkiye iş birliğinde yürüttüğü, ‘ScaleUp Hızlandırma Programı’ ikinci içeriği ‘Founders & CTO Day’ 31 Ekim Perşembe günü Yemeksepeti ev sahipliğinde gerçekleşti.

Tüm gün süren etkinliğin ilk yarısı “Objective Key Result”a (OKR) odaklandı. Revo Capital’dan Arın Özkula, ScaleUp Girişimcileriyle stratejik gelişim ve hedef yönetimi için OKR belirlemenin öneminden bahsederken Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu Paraşüt’te OKR uygulama deneyimini paylaştı. Devamında TRPE Capital Partneri Cem Mimaroğlu, ScaleUp katılımcılarıyla OKR örnekleri paylaşarak girişimcilerin kendi OKR’larını belirlemeleri üzerine çalıştı.

Etkinliğin ikinci yarısı ise CTO söyleşileriyle devam etti. Paraşüt’ün Kurucu Ortağı ve CTO’su Andaç Türkmen bir CTO’nun gözünden strateji olarak OKR belirlemeyi, ekip yönetiminin püf noktalarını, yeteneğe erişim problemlerini ve exit sürecini katılımcılarla paylaştı.

Günün son içeriği ise Craftbase kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Erdoğan’ın ‘Teknoloji Şirketini Nasıl Kurar ve Ölçeklendiririz’ sunumuydu. Scaleup girişimcileriyle iyzico ve Scotty’deki CTO’luk deneyimlerini paylaştı, girişimcilerin sorularını yanıtladı.