Geri dön

StartUpCampus 2019 Dönemi “Demo Day” ile Sona Erdi!

30 Jan 2019 STARTUPCAMPUS

Endeavor Türkiye ve Akbank işbirliğinde start-up şirketlerinin büyümesini desteklemek amacıyla tasarlanan StartUpCampus Programı, 25 Ocak Cuma günü Endeavor Türkiye ofisinde gerçekleşen Demo Day ile tamamlandı. Program kapsamındaki 12 girişimci şirket, iki oturum halinde yatırımcılara sunum yaptı.

Son 3 yıldır katılımcıların girişimci bakış açısı kazanmasını sağlayacak girişimci vakaları aracılığıyla üniversite ve yeni mezun gençleri desteklediğimiz CaseCampus Programı sonrası, yine Akbank iş ortaklığında yürüttüğümüz StartUpCampus ile bu sefer girişimini kurmuş genç girişimcilere yönelik bir program kurguladık.

Programa şirketini kurmuş veya erken aşama ürününü pazara sunup ilk satışını gerçekleştirmiş, 35 yaşın altındaki 15 genç girişimci seçildi. Kasım 2018 – Ocak 2019 tarihleri arasında, 10 haftaya yayılan eğitim, atölye ve mentörlük seansları içeren programda, farklı konu başlıklarında içerikler ve girişimci söyleşilerinin yer aldığı dört atölye ve girişimlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan dört adet mentörlük seansı gerçekleştirildi. Mentör buluşmalarında Endeavor Türkiye’nin seçkin mentör ağı ve Akbank ekibi, Pazarlama, Satış, Yetenek & Kültür ve Strateji & Gelir Modeli konularında girişimcilere destek verdi. Program sonunda gerçekleşen Demo Day’de girişimciler Galata Business Angels’dan Ata Uzunhasan ve Natali Oral, String Ventures’dan Can Saraçoğlu ve Collective Spark’tan Atıl Erken’e sunum yaptılar.