Geri dön

StartUpCampus Programı’nın 3. Buluşmasında Yatırım Konuşuldu

26 Dec 2019 BASINDA ETKİNLİK STARTUPCAMPUS

Endeavor Türkiye’nin Akbank iş ortaklığında erken aşama girişimcilere, şirketlerinin büyümesi için destek sağlamak amacı ile hayata geçirdiği StartUpCampus Programı’nın üçüncü atölyesi, 25 Aralık Çarşamba günü BTS Partners ev sahipliğinde gerçekleşti. Girişimciler, gün boyunca yatırımcı sunumu hazırlama, OKR belirleme gibi içerikler, söyleşiler ve paneller için bir araya geldi.

Program, Galata Business Angels’dan (GBA) Ata Uzunhasan, FineDine’dan Duygu Kutluoğlu Kılıç, Reengen’den Şahin Çağlayan ve düğün.com’dan Emek Kırbıyık ile yatırıma, Talentmelon’dan Sure Köse Ulutaş ile Girişimlerde “Objectives and Key Results” (OKR) belirleme ve performansa, iyzico’dan Barış Yılmaz ile pazarlamaya odaklandı.

Atölye, GBA Genel Sekreteri Ata Uzunhasan’ın, yatırımcı gözünden girişimcilerin yapması ve yapmaması gereken konuları, iyi ve kötü sunum örneklerini, sunum hazırlarken ve sunarken girişimcilerin nelere dikkat etmesi gerektiğinin püf noktalarını paylaştığı sunumuyla başladı.

StartUpCampus girişimcileri Ata Uzunhasan’ın sunumu ardından, ScaleUp Programı 1. Dönem girişimcilerinden Reengen kurucu ortağı Şahin Çağlayan ve FineDine kurucu ortağı Duygu Kutluoğlu Kılıç’ın katıldığı panel ile yatırım sürecini girişimci perspektifinden dinleme şansına eriştiler.

Etkinliğin kalan kısmında ise girişimciler Talentmelon kurucusu Sure Köse Ulutaş’ın sunumu ile kısa ve uzun vadede hedefe ulaşma metodu olarak OKR belirlemenin önemini ve doğru OKR belirlemenin performansa etkisini dinledi. iyzico Pazarlama Direktörü Barış Yılmaz, girişimcilerle iyzico’nun pazarlama stratejilerini paylaştı ve girişimcileri limitli pazarlama bütçesiyle etkili pazarlama yapabilecekleri araçlar konusunda yönlendirdi. Son söyleşi düğün.com’un kurucusu Emek Kırbıyık ile gerçekleşti. Emek Kırbıyık girişimi kurma, büyütme, Endeavor Girişimcisi olma ve yatırım alma sürecinden bahsetti.

Konuşmacılarımıza, iş ortağımız Akbank ve ev sahipliği için BTS Partners’a ve katılım gösteren tüm girişimcilerimize teşekkür ederiz!