Geri dön

TOBB Startup Istanbul VIP Dinner Endeavor ve Zorlu Holding Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

10 Oct 2016 BASINDA ETKİNLİK GLOBAL

Endeavor Derneği ve Zorlu Holding, TOBB Startup Istanbul VIP Dinner’da dünyanın en önemli girişimci ve yatırımcılarını konuk etti.

 

TOBB Startup Istanbul VIP Dinner, Endeavor Derneği ve Zorlu Holding ev sahipliğinde Raffles İstanbul Long Bar’da gerçekleştirildi. Dünyanın önde gelen yatırımcılarını ve girişimcilerini İstanbul’da buluşturan TOBB Startup İstanbul çerçevesinde gerçekleşen davette Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Didem Altop, Yönetim Kurulu Üyesi ve etkinlik eş ev sahibi Emre Zorlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Aydın, Etohum CEO’su ve Startup İstanbul Kurucusu Burak Büyükdemir ve Endeavor Global Başkan Yardımcısı Allen Taylor da hazır bulundu.

 

TOBB Startup Istanbul’un final günü 10 Ekim’de, İstanbul Volkswagen Arena’da konuşmacı olarak bulunacak olan Arjun Arora, Christopher Rogers, Christopher Schroeder ve daha birçok yabancı önder girişimci ve yatırımcı da TOBB StartUp Istanbul VIP Dinner etkinliğine katıldı.

 

Endeavor Derneği Kurucu Genel Sekreteri Didem Altop, “Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin en büyük ve kapsamlı etkinliklerinden biri olan Startup Istanbul’a destek olmaktan çok mutluyuz,” derken sözlerini şöyle sürdürdü: “Yabancı ve yerel paydaşlarımızla ekosistem ortamındaki geleneksel dayanışmanın artan ilgi odağı olarak her geçen gün daha da güçlendirmek ve global platforma taşımak en büyük hedefimiz. Türk girişimcilerin global rekabet gücüne 100 yüz inanıyoruz. Her başarılı girişimcimiz bize bu inancımızın ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Girişimcilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.”

Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu’da, uluslararası ilgiyi görmekten gurur duyduklarını iletti.

İstanbul’u küresel bir girişimcilik merkezi yapmanın ilk adımı olarak gösterilen TOBB Startup İstanbul,

135 ülkeden yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 63 ülkeden 1000’e yakın girişimci ve yatırımcıyı ağırladı.