Geri dön

Vergi Teknolojilerinin Global Lideri Sovos, Foriba’yı Bünyesine Kattı!

28 May 2019 ENDEAVOR ENTREPRENEURS (EE) ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ

Endeavor Girişimi Foriba, vergi teknolojilerinin global lideri Sovos ile 28 Mayıs 2019 itibariyle tek bir çatı altında hizmet verecek. Bu birleşme ile Foriba, dijital dünya için geliştirdiği çözümleri Sovos’un “Solve Tax for Good” misyonu ile Türkiye ve globaldeki müşterilerine ulaştıracak.

Önümüzdeki Süreçte Foriba’yı Neler Bekliyor?

Foriba ve Sovos bünyesinde ürün kalitesi ve müşteri deneyimi konusunda uzman ekipler çalışıyor. Bu birleşme ekiplerin tek bir bünyede güçlerini birleştirerek dünya çapında eksiksiz bir çözüm sunmasına olanak sağlayacak. Güçlerini birleştiren Sovos ve Foriba ekipleri, yerel müşteri desteğini geliştirme ve pazar erişimini genişletme kabiliyeti taşıyor.

Dijital Dönüşümün Geleceği Hangi Yönde?

Geçtiğimiz yıllarda İtalya, Macaristan, İngiltere ve İspanya gibi Avrupa ülkelerinin yaptıkları yatırımlar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’nin bu konuda oturmuş bir sisteme sahip olduğunu görüyoruz. Foriba’nın Türkiye ile birlikte bu ülkelerdeki etkinliğini göz önünde bulunduran Sovos, birleşme ile e-Dönüşüm ve regülatif entegrasyonlarda Foriba’nın deneyimlerinden faydalanacak.

Organizasyonel olarak dünya çapındaki binlerce firmanın vergi uyumluluğuna çözüm üreten Sovos’un temel motivasyonu; girişimcileri ve alanında uzman yetenekleri kadrosuna dahil etmek. Bu noktada Foriba’nın girişimcilik ruhunun, Sovos’un global misyonuyla paralellik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Foriba, şirketlerin regülasyonlara uyumluluklarını minimum eforla sağlamak adına e-Dönüşüm çözümleri sunuyor. Foriba’nın bu bağlamdaki odak noktsı, Ar-Ge merkezinde, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Bilet, e-Mutabakat gibi kurumsal yazılımları ve entegrasyon hizmetlerini geliştirmek oldu. Bugün, 10’dan fazla ülkede sunduğu çözümlerle ayda 30 milyondan fazla elektronik belge oluşturuyor ve 10 yıl boyunca elektronik olarak imzalayıp saklıyor. Dünyada 450’den fazla uluslararası şirkete ve 12 binden fazla müşteriye hizmet veriyor.

Satın almanın ardından Foriba, Sovos Intelligent Compliance Cloud™ ürününe entegre olarak eksiksiz bir çözüm sunmayı hedefliyor. Bu konuda açıklama yapan Endeavor Girişimi Foriba CEO’su Koray Bahar, “Sovos, 60’tan fazla ülkede e-Fatura uyumluluğu konusunda uçtan uca çözüm sağlamak adına girişimcileri ve uzman yetenekleri bir araya getirmiş oldu. Hem Foriba hem de Sovos bünyesinde, ürün kalitesi, müşteri deneyimi ve rekabetçi farklılaşmaya odaklanmış ekipler bulunuyor. Birlikteliğimiz dünya çapında uçtan uca çözüm sunan tek bir şirket haline gelmemizi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Sovos CEO’su Andy Hovancik ise, “2025 yılı itibariyle, sanayileşmiş ve gelişmekte olan ekonomilerdeki şirketlere ait faturaların yüzde 75’inden fazlasının e-Faturaya geçmesi bekleniyor. Sovos’un diğer yatırımlardan sonra Foriba’yı satın alması, B2B ve B2C geçişindeki müşterilerimizi korumamıza yardımcı olacak.” dedi.

Bu süreçte emeği geçen başta girişimcilerimiz Ahmet Bilgen ve Koray Bahar’la birlikte bütün Foriba ekibini kutluyoruz!

Orijinal haber için:
https://www.foriba.com/vergi-teknolojilerinin-global-lideri-sovos-foribayi-bunyesine-katti/