Geri dön

Volt Lines Kurucu Ortağı Ali: “Uluslararası Seçim Paneli, Şirketime Aynı Anda Birçok Farklı Perspektiften Bakmama Yardımcı OIdu”

14 Nov 2019 #ONEENDEAVOR BASINDA ENDEAVOR ENTREPRENEURS (EE) ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ GİRİŞİMCİLİK GLOBAL

Endeavor sürecine nasıl ve niçin dahil oldun?

Endeavor Türkiye’nin, girişimcilik ekosistemin büyümesinde ve verimliliğinin artmasında kritik bir önem taşıdığına inanıyorum. Henüz Endeavor Girişimcisi seçilmeden, sürece katıldığımda bile Endeavor, yardımlarıyla hayatımı değiştirdi. Mentörlükten yatırımcı bağlantılarına, Volt Lines’ın yolculuğunda Endeavor’ın etkisi yadsınamaz ölçüde.

Süreçten beklentilerin deneyimlerinle örtüştü mü?

Seçim süreci son derece eşsiz ve zorlu bir süreç. Panellerin yatırımcı sunumları gibi olacağını sandım fakat değildi. Yatırımcı sunumlarında, az çok benzer düşünce yapısında olduğunuz melek yatırımcılarla veya VC’lerle görüşüyorsunuz. Endeavor Seçim Süreci’ni ise bir araba yolculuğuna benzetecek olursak, vites arttırmanız ve her aynayı kontrol etmeniz gerekiyor. Sizi kendi işinize farklı açılardan bakmanız için teşvik ediyor ki bu çok kıymetli. Süreçte bulunmadan bunu deneyimleme şansınız yok. Bu deneyimin benzersizliğini Endeavor mentörlerinin ve panelistlerinin çeşitliliğine bağlıyorum.

Uluslararası Seçim Paneli deneyimin nasıldı? Sana en değerli katkısı ne oldu?

Bir önceki cevabımda da bahsettiğim gibi, Endeavor Uluslararası Seçim Paneli beni şirketime aynı anda CMO, COO, CFO, yatırım bankacısı, VC ve LP gibi bakmamı sağladı.

Endeavor’dan gelecek dönemde ne bekliyorsun?

Bir Scaleup şirketinin başarısındaki en önemli faktörlerin arasında yeteneğe ve finansmana erişim var. Endeavor’ın her ikisinde de büyük destek sağlayacağına inanıyorum.

Endeavor Süreci’ne dahil olan girişimcilere önerilerin ne olurdu?

Süreci ciddiye alın ve sürece doğru zamanda yatırım yapın. Yatırım diyorum çünkü sürecin şirketinize bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Endeavor Girişimcisi seçilseniz de seçilmeseniz de sürecin kendisinden büyük fayda görüyorsunuz. Süreç içerisinde duyduğum bazı tavsiyeler Volt Lines’ı önemli oranda etkiledi.