Geri dön

Yaygınlaşma Çalışmaları için 26 ve 27 Ekim’de İzmir’deydik!

26 Oct 2017 BASINDA ETKİNLİK Mentor Panelleri YAYGINLAŞMA

Endeavor olarak 2016 senesinden beri yaygınlaşma çalışmaları kapsamında İzmir ve Ankara’da farklı faaliyetler yürütülmektedir. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar ekosistem buluşmaları, girişimci ve mentor görüşmeleri, melek yatırım atölyeleri ve girişimcilerle mentorlerin bir araya geldiği mentor panelleri gerçekleştirildi. Faaliyetlerin ana amacı etkin girişimcilere odaklanıp yerel rol modelleri yaratmak ve girişimcilik ekosistemlerin gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda yerel mentorlere ve özel sektöre büyük rol düşmektedir. 

İzmir’de gerçekleşen çalışmaların ilk meyvesi olarak 3 ay önce İzmir’li Chef Seasons, Beyrut’ta düzenlenen Endeavor Uluslararası seçim panelinde Endeavor Girişimcisi seçilmiştir. Bu tür başarılı girişimcileri desteklemek tüm ekosistemin görevi olmalıdır.
İzmir’de 2017 yılında 2 adet mentor Paneli düzenlendi. 26 Ekim perşembe günü, girişimci ve mentorleri bir araya getiren panelin ardından akşamına İzmir iş dünyasının bir araya geldiği,  Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Akgermen evsahipliğinde ve  Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin’in de katılım gösterdiği bir yemek düzenlendi. Mentor Buluşması’nda İzmir’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek için atılacak adımları tartışıldı.
27 Ekim Cuma günü ise, İzmirli girişimci ve ekosistem temsilcilerinin katıldığı iyiGirisim Zirvesi “Sürdürülebilirlik” temasıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 kişinin katılım gösterdiği etkinlikte, temiz enerjiler, tarım girişimciliği ve gıda girişimciliği sektörlerindeki başarılı girişimciler ve destek mekanizmaları sunan kurumları ağırlandı. Gün sonunda uluslararası bir yarışma olan Future Agro Challenge’in Türkiye finalistlerinin sunumlarını dinleyerek, 10 girişimciden 6 finalist seçildi.